Twilight Hot Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Robert Pattinson

+3
**Roxana**
Lenoir
tia.vampire
7 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Robert Pattinson Empty Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 6:38 am

Robert Pattinson Bwlrdqb2kkgrhqqokkewsdj
Data nasterii:13 Mai 1986


Porecla:Rob; R. Spunk; Rpattz; Spunk Ransom; Bobby Dupea; Cedward


Nume real:Robert Thomas-Pattinson


Locul nasterii:Londra, Anglia

...s-a nascut la Londra,pe 13 mai 1986.In adolescenta a cochetat cu modellingul,pentru ca,dupa propriile lui spuse,avea o silueta androgina,arata mai degraba ca o fata si asta l-a ajutat mult.Nu a luat insa prea in serios lucrurile,a inceput sa descopere gelul de par,a simtit ca se transforma intr-un barbat si a lasat modellingul in urma.Probabil acela a fost si momentul in care a scapat de obiceiul celor doua surori mai mari ale sale de a-l imbraca in haine de fata si a-l striga "Claudia".Tot dupa spusele lui,acum cativa ani si-a inchiriat un apartament in cartierul Soho.Nu avea mobila,iar ca sa faca baie era nevoit sa isi viziteze parintii:))Avea doar doua scaune pe terasa,unde obisnuia sa cante la chitara.Apoi a plecat in Spania sa filmeze pentru productia"Little Ashes".A urmat"Twilight"...A lasat incet incet Londra in urma si s-a trezit in valtoarea Statelor Unite,din hotel in hotel,din film in film.Nu stie cand a devenit celebru,nu constientizeaza ca e asa...La apartamentul din Soho a renuntat.Chiria devenise exorbitanta,iar Robert nici macar nu mai calca pe acolo."Platesc un apartament in care practic stau prietenii mei",a glumit el la un moment dat.Ii e dor de Londra spune ca ii e dor sa mearga linistit pe strada...

filme: 1.Water for Elephants (2011) (in productie) .... Jacob Jankowski
2.Bel Ami (2011) (in productie) .... Georges Duroy
3.The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 (2011) (in productie) .... Edward Cullen
4.The Twilight Saga: Eclipse (2010) .... Edward Cullen
5.Remember Me (2010) .... Tyler Hawkins
6.New Moon - New Moon - Twilight 2 (2009) .... Edward Cullen
7.Twilight - Amurg (2008) .... Edward Cullen
8.How to Be (2008) .... Art
9.Little Ashes (2008) .... Salvador Dalí
10.The Summer House (2008) .... Richard
11.Harry Potter and the Order of the Phoenix - Harry Potter si Ordinul Phoenix (2007) .... Cedric Diggory
12.The Bad Mother's Handbook - Manualul unei mame rele (2007) .... Daniel Gale
13.The Haunted Airman (2006) .... Toby Jugg
14.Harry Potter and the Goblet of Fire - Harry Potter si Pocalul de Foc (2005) .... Cedric Diggory
15.Ring of the Nibelungs - Blestemul inelului (2004) .... Giselher
16.Vanity Fair - Balciul desertaciunilor (2004) .... Older Rawdy Crawley

daca mai este ceva imi pare rau..
sursa:cinemarx , robertpattinson.blogspot , acasa.ro
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  Lenoir Sam Aug 14, 2010 6:43 am

E un inceput bun. Pe parcurs, fanii vor mai adauga cate o informatie, 2 prin Reply .
Asa o sa ii faceti o bigrafie completa. Smile)
Lenoir
Lenoir
Admin
Admin

Mesaje : 64
Data de inscriere : 13/08/2010

https://twilighthn.forumtwilight.com

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 6:45 am

o sa mai pun si eu pe parcurs probabil..dar acum m-am grabit sa il fac:)Smile)o sa pun si stiri si interviuri...mai multe:)
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty rob in monreal

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 7:10 am

robert a fost de curand in in vizita la kristen pe platourile de filmare on the road;))uitati cateva poze:

Robert Pattinson Normal0081
Robert Pattinson Normal0091
Robert Pattinson Normal0101ju
Robert Pattinson Normal0111e
Robert Pattinson Normal0121
Robert Pattinson Normal0131
Robert Pattinson Normal0141
Robert Pattinson Normal0151
Robert Pattinson Normal0181
https://2img.net/r/ihimizer/img228/4258/normal0201.jpg" alt="" />

sursa: http://robertpattinson.org/
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 7:56 am

Robert Pattinson Rob1Robert Pattinson Rob2Robert Pattinson Rob3
EW: O scena pe care fanii sunt nerabdatori sa o vada se petrece intr-un cort, in timpul viscolului. Jacob o incelzeste pe Bella cu trupul sau pentru ca Edward e rece si nu o poate face el.
Lautner: Scena cortului este probabil preferata mea, pentru ca este prima oara cand Edward si Jacob au ocazia sa comunice si sa se inteleaga unul pe altul.

Cate duble ati tras pentru scena asta?
Lautner: Doua zile ca sa o filmam in original, si apoi o zi intreaga pentru ajustari.

De ce?
Pattinson: Regizorul a vrut sa para cat mai erotic. Serios.
Stewart: E adevarat. In carte se simte o adevarata tensiune sexuala. In timp ce eu dorm, Jacob se holbeaza la corpul meu vulnerabil, iar el e dezbracat in nenorocitul ala de sac de dormit pentru ca te incalzesti mai repede asa, iar Jacob si Edward sunt intr-o continua competitie.

Taylor, tu si Rob va confruntati serios de cateva ori in filmul asta.
Lautner: Cateva din scenele astea au fost destul de grele pentru mine. Cred ca am stricat cateva duble in fata casei si in cort. Doar ca, nu stiu, mi-e greu sa ma uit la el..
Stewart: Ha! "Mi-e atat de greu sa ma uit la el!"
Lautner(rade): Nu am terminat. Suntem amandoi unul langa altul- suntem practic la cativa centimetri departare- si tipam unul la altul.
Stewart: Si aproape se saruta..
Lautner: De cateva ori m-am simtit asa.
Pattinson: De fiecare data cand trebuia sa ne facem un lucru urat unul altuia- intotdeauna erai la bustul gol, asa ca in scena cu cortul te-am apucat de sani la propriu. Si e foarte greu sa ramai conectat la moment. De asemenea, in scena cu cortul, nu pot deloc sa trec peste faptul ca, cuvantul "thought" (thought= gand) a sunat ca si "fart".(fart= vant/ din expresia a trage un vant:D)
Stewart: Cuvantul "thought" nu suna ca "fart".
Pattinson: Ba da.
Stewart: Poate pentru ca esti tu englez.
Pattinson: Replica de inceput pentru scena aia este "Poti macar sa iti tii "vanturile" pentru tine?" Nu prea am putut sa trec peste asta.
cam atat acum.. Neutral
sursa: http://rorobertpattinson.blogspot.com
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 8:19 am

cateva imagini mega hot!atentie!pot fi periculoase:))!
Robert Pattinson HOT-robert-pattinson-3124139-468-1
Robert Pattinson Robertpat
Robert Pattinson 1166
Robert Pattinson 0000861655-83988L
Robert Pattinson Exclusive036
Robert Pattinson Normal_dossierlarge4
Robert Pattinson Picture7-3
Robert Pattinson Yesplease
Robert Pattinson Cosmogirl04
Robert Pattinson Teen-01
Robert Pattinson Robert-pattinson-9
nu au sursa..le-am luat de pe photobucket.de acum ce nu are sursa totul este de pe photobucket.multumesc pentru intelegere...
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  **Roxana** Sam Aug 14, 2010 8:22 am

da sunt periculoase hahaha numai cand ma uit in ochii lui mi se face pielea de gaina hahaha...si de pozele de mai sus cu Kristen...nu ma intereseaza ce zice presa ,si nici ce spun ei doi,eu vad atractia dintre cei doi cand sunt singuri,fara presa...amandoi sunt mai fericiti si HEI kristen nu mai e timida ...
**Roxana**
**Roxana**
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 363
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Buhusi

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000000357460

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 8:30 am

continuare:
Robert Pattinson Robert-pattinson-60
Robert Pattinson Robert-pattinson-70
Robert Pattinson Robert-pattinson-112
Robert Pattinson Robert-pattinson-100
Robert Pattinson Robert-pattinson-90
Robert Pattinson Robert-pattinson-80
Robert Pattinson Robert-pattinson-230
Robert Pattinson Robert-pattinson-211
Robert Pattinson Robert-Pattinson-Stewart-Shining
Robert Pattinson Robert-pattinson-vanity-fair11
Robert Pattinson Twilight-press-conference-7
Robert Pattinson Wall_Rob_52
Robert Pattinson RobertPattinsonnnsigggggggg3
Robert Pattinson Rob-Pattinson-gif-robert-pattinson-
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 8:33 am

**Roxana** a scris:da sunt periculoase hahaha numai cand ma uit in ochii lui mi se face pielea de gaina hahaha...si de pozele de mai sus cu Kristen...nu ma intereseaza ce zice presa ,si nici ce spun ei doi,eu vad atractia dintre cei doi cand sunt singuri,fara presa...amandoi sunt mai fericiti si HEI kristen nu mai e timida ...
asa e..e mai bine asa..dar tot nu inteleg de ce tot neaga dar totusi apar si se giugiulesc in public..e siguru lucru care nu il inteleg..si ma bucur pentru ei foarte mult.arata genial impreuna:X:X I love you I love you
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  **Roxana** Sam Aug 14, 2010 9:03 am

tia.vampire a scris:
**Roxana** a scris:da sunt periculoase hahaha numai cand ma uit in ochii lui mi se face pielea de gaina hahaha...si de pozele de mai sus cu Kristen...nu ma intereseaza ce zice presa ,si nici ce spun ei doi,eu vad atractia dintre cei doi cand sunt singuri,fara presa...amandoi sunt mai fericiti si HEI kristen nu mai e timida ...
asa e..e mai bine asa..dar tot nu inteleg de ce tot neaga dar totusi apar si se giugiulesc in public..e siguru lucru care nu il inteleg..si ma bucur pentru ei foarte mult.arata genial impreuna:X:X I love you I love you

nici eu nu reusesc sa inteleg chestia asta..poate ei cred ca asa isi bat joc de paparazzi si de jurnalisti , si o sa traiasca mereu cu indoiala asupra relatiei lor
**Roxana**
**Roxana**
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 363
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Buhusi

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000000357460

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 9:14 am

cateva interviuri ff dragute:




si niste vidouri mega funny:




si cateva vidouri ff hot.pe bune adica daca aveti probleme cu inima nu va uitati:)):






sursa:youtube:)
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 9:16 am

**Roxana** a scris:
tia.vampire a scris:
**Roxana** a scris:da sunt periculoase hahaha numai cand ma uit in ochii lui mi se face pielea de gaina hahaha...si de pozele de mai sus cu Kristen...nu ma intereseaza ce zice presa ,si nici ce spun ei doi,eu vad atractia dintre cei doi cand sunt singuri,fara presa...amandoi sunt mai fericiti si HEI kristen nu mai e timida ...
asa e..e mai bine asa..dar tot nu inteleg de ce tot neaga dar totusi apar si se giugiulesc in public..e siguru lucru care nu il inteleg..si ma bucur pentru ei foarte mult.arata genial impreuna:X:X I love you I love you

nici eu nu reusesc sa inteleg chestia asta..poate ei cred ca asa isi bat joc de paparazzi si de jurnalisti , si o sa traiasca mereu cu indoiala asupra relatiei lor

poate..treaba lor acum..eu ii iteleg intr-un fel..chiar daca ar zice suntem ziaristii ar zice poi si cand va logoditi sau altele:))ei nu au zis ca sunt si tot au zis ca s-au logodit si ca etc..Smile)
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  **Roxana** Sam Aug 14, 2010 9:33 am

tia.vampire a scris:
**Roxana** a scris:
tia.vampire a scris:
**Roxana** a scris:da sunt periculoase hahaha numai cand ma uit in ochii lui mi se face pielea de gaina hahaha...si de pozele de mai sus cu Kristen...nu ma intereseaza ce zice presa ,si nici ce spun ei doi,eu vad atractia dintre cei doi cand sunt singuri,fara presa...amandoi sunt mai fericiti si HEI kristen nu mai e timida ...
asa e..e mai bine asa..dar tot nu inteleg de ce tot neaga dar totusi apar si se giugiulesc in public..e siguru lucru care nu il inteleg..si ma bucur pentru ei foarte mult.arata genial impreuna:X:X I love you I love you

nici eu nu reusesc sa inteleg chestia asta..poate ei cred ca asa isi bat joc de paparazzi si de jurnalisti , si o sa traiasca mereu cu indoiala asupra relatiei lor

poate..treaba lor acum..eu ii iteleg intr-un fel..chiar daca ar zice suntem ziaristii ar zice poi si cand va logoditi sau altele:))ei nu au zis ca sunt si tot au zis ca s-au logodit si ca etc..Smile)

iti dai seama daca mai si declarau chestia asta in public innebuneau toti
**Roxana**
**Roxana**
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 363
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Buhusi

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000000357460

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 9:36 am

sunt sigura ca inebuneau..inebuneam si eu Smile)
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  **Roxana** Sam Aug 14, 2010 9:53 am

parca vedeam iar fane de alea mai nebune pe net care tipa si isi smulg hainele de pe ele de gelozie hahaha...e amuzant numai cand ma gandesc haha
**Roxana**
**Roxana**
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 363
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Buhusi

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000000357460

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Dum Aug 15, 2010 8:31 am

e foarte amuzant..si eu sunt fana daia putin..bn poate putin mai mult obsedata,dar niciodata nu o sa fiu geloasa..ei se potrivesc.si ea pare sa il faca fericit.cand nu e cu ea nu este la fel..este mai trist.cum apare ea cum e vesel si senin...ma bucur pentru el.Smile I love you toate am vrea sa il avem.sa fie al nostru.dar stiu ca cu mine nu ar fi fericit tot timpul.eu nu la-si intelege..eu m-asi bucura de faima cred..ma rog pana la un punct...kristen este perfecta pentru el. I love you Very Happy
si acum niste stiri:
rob este inca in montreal( Crying or Very sad oare cand se mai duce in londra?eu in 2-3 sapt cred ca o sa ma duc in londra si daca era si el... Laughing poate il vedeam:lol:) si niste fane norocoase au avut ocazia sa faca o poza cu el:(
uitati pozele:
Robert Pattinson Normal0011e

Robert Pattinson Normal0021

Robert Pattinson Normal0041d

Robert Pattinson Normal0051
sursa : robertpattisnon.org
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Dum Aug 15, 2010 8:44 am

niste stiri despre filmarile la BD:

"The Twilight Saga Breaking Dawn" a deschis noi birouri de productie in Barton Rouge,filmarile sunt programate din noiembrie 1 pana in martie 15.(declarat de Production Weekly)

"nu sunt intarzieri" suntem siguri."actorii vin pe platouri in octombrie pentru repetitii,teste pentru par si machiaj,etc." filmarile incep in noiembrie , si "acesta a fost tot timpul planul"
"aici pot fi niste nelamuriri pentru ca actorii au decalrat in interviuri ca incep in octombrie" explica sursa nostra."pregatirile pentru actori incep in octombrie, [dar] productia a fost tot timpul programata pentru noiembrie"(declara gossip girl)

traducere personala de la sursa: robertpattisnon.org Smile
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Dum Aug 15, 2010 8:48 am

in trailerul noului sezon 90210 s-a zis si de R.Patzz:


sursa:THN


Ultima editare efectuata de catre tia.vampire in Dum Aug 15, 2010 9:50 am, editata de 1 ori
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Dum Aug 15, 2010 8:51 am

robert si twilight in ultimul numar al revistei bravo!
Robert Pattinson Ec1
Robert Pattinson Ec2
Robert Pattinson Robb
sursa: robertpattison.blogspot.com
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Dum Aug 15, 2010 8:57 am

rob a terminat de filmat "apa pentru elefanti" în Tennessee,marţi 3 august 2010


Robert Pattinson 048

Robert face cu mâna fanilor din Chattanooga, Tennessee, care stau pe marginea străzii urmărindu-l cu privirile în timp ce părăseşte platoul de filmare, marţi seara. A fost ultima zi de filmare aici şi a adunat împreună mulţimi de fete care îl aşteptau pe Rob să iasă din rulotă, precum şi pe un reporter local pentru ştirile NBC care a conversat cu regizorul despre cum a fost să aducă un aşa de mare actor de la Hollywood într-un orăşel.

sursa:robertpattinson-romania.webs.com
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Dum Aug 15, 2010 9:03 am

interviu robert pentru un site englezesc numit Mirror - 11 iulie 2010

Robert Pattinson Colorize_edwardpng

„În următorul meu film sunt un bărbat care înşeală femeile... Edward nu ar fi de acord”

El joacă în rolul vampirului de care orice adolescentă ar vrea să fie muşcată – aşa că a fost de datoria noastră (şi o sarcină destul de grea) să îl chestionăm pe tânărul de 24 de ani despre lucruri ca: dacă seamănă în vreun fel cu minunatul Edward Cullen, cum e să fii asaltat de mulţime şi dacă el crede în soartă...

Robert Pattinson pare un pic confuz. Atrăgătorul actor din „Twilight” a venit direct de la o filmare de noapte pentru producţia la care lucrează, „Apă pentru elefanţi”, ca să participe la interviu. În viaţa reală, Rob e mult diferit de personajul pe care îl joacă în filmul „Twilight”, Edward Cullen. E prietenos, simpatic, şi, în contrast major cu Edward, foarte relaxat. Pattinson nu se bosumflă şi nu priveşte încruntat. El şi actriţa împreună cu care joacă, Kristen Stewart, nu discută despre relaţia lor în afara ecranului – doar i-a „furat” în joacă un sărut pe scena de la premiile MTV în iunie – dar e bucuros să vorbească despre orice altceva, de la lucruri serioase la cele fără importanţă. Cu siguranţă, nu a fost construit pentru celebritate – întregul proces de realizare a unui interviu i se pare dificil – dar s-a mai obişnuit de la interviurile de dinainte de „Twilight” şi, din fericire, nu e blestemat să aibă îngâmfarea unei vedete. Îmbrăcat cu blugi şi cămaşă albă, având faimosul păr nestăpânit acum tuns cu grijă, se pregăteşte de o pălăvrăgeală despre viaţă...

Ţi-au zis vreodată prietenii, din greşeală, Edward ?

Au fost oameni care mi-au zis Edward – nu din familie, ar fi fost ciudat! Prietenii mei au făcut-o ca să mă tachineze. Ei nu prea ştiu mare lucru despre „Twilight”, dar unii dintre ei au aflat despre numele R-Pattz, aşa că acum unul dintre ei mă strigă R-Pattz, considerându-l teribil de amuzant.

Edward poate citi gândurile. Dacă am putea auzi gândurile tale, cum ar suna?

O tăcere deplină, praf dus de vânt. Sau poate zgomot pur-şi-simplu.

Cu ce trăsături ale lui Edward te identifici?

El s-a schimbat puţin în acest film. În primele două, cred că exista sentimentul lui că nu poate interacţiona cu nimeni, sau că nimeni nu îl poate înţelege. Interpretam ceva în genul: „Nu vreau să vorbesc cu nimeni.” Am simţit ceva asemănător când eram mai tânăr. Acum m-am maturizat.

Eşti un tradiţionalist, ca Edward?

E o caracteristică destul de pronunţată în film şi o respect, dar când lucrez la alte producţii, aş dori să joc şi personaje într-adevăr imorale. Nu simt că valorile sale morale mi se potrivesc, dar le respect. Cred că a face curte e bine, dar numai dacă îţi face plăcere. Unii oameni se întâlnesc într-un bar şi apoi fac dragoste chiar în acea noapte, apoi rămân împreună pentru tot restul vieţii. Sau pot rămâne împreună, dar fără să se căsătorească. Nu e nicio diferenţă.

În următorul tău film, „Bel Ami”, interpretezi un personaj cu siguranţă imoral.

Da. E ceva amuzant la „Bel Ami”, să treci de la Edward la un bărbat care escrochează femeile pentru a face rost de bani de la ele. Cu siguranţă, Edward nu ar fi de acord – şi cred că e o ironie a sorţii simpatică. În „Bel Ami”, toate femeile pe care personajul meu le înşeală sunt atrase de el încă de la început, aşa că are legături cu ele şi le distruge vieţile.

E clar că eşti mai puţin pătimaş decât Edward...

Nu ştiu, cred că da, în multe privinţe. Cred că este foarte extremist în felul de a gândi şi eu nu sunt aşa. Nu gândesc în termeni atât de absoluţi ca: „Nu pot fi cu această fată, o să mă omor!” E o caracteristică a adolescenţei.

Poţi merge în vreun loc fără să fii asaltat de fani?

Uneori pot, în Los Angeles. Aş vrea să am încă barba din „Bel Ami”. Era o deghizare bună. Dar a sta în Los Angeles e cu siguranţă mai greu decât în Londra, deşi situaţia din Londra s-a schimbat în ultima vreme. Ce e bine în legătură cu Anglia este că oamenii sunt adesea prea timizi pentru a veni la mine şi a-mi vorbi. Se intimidează şi numai când mă văd. Merg în acelaşi magazin de muzică HMV de multă vreme, acolo sunt postere cu „New Moon” peste tot şi mi-a fost teamă că voi fi urmărit, dar vânzătorii nici nu m-au privit mai intens, deşi erau postere peste tot.

Cât de greu este să-i eviţi pe paparazzi în Londra?

Nu mi-a venit să cred când am fost fotografiat de curând când am mers să-mi cumpăr lenjerie intimă cu cel mai bun prieten al meu, în magazinul Marks & Spencer. Erau la 1,5 metri depărtare – voiam să petrecem puţin timp relaxându-ne împreună şi m-au fotografiat cumpărându-mi lenjerie intimă!

Deci, poţi să te şi amuzi de asta?

Da, singura situaţie când mă supără este atunci când oamenii încep să-mi sune familia pentru a confirma anumite poveşti. Acest lucru ma incomodează. 99 la sută din aceste materiale sunt inventate. Lucrul este că, cu cât se raportează mai multe, cu atât încep să îţi afecteze cariera. Dacă eşti reflectat constant în tabloide, oamenii îşi zic „Nu e un actor adevărat, e doar un subiect de bârfe.”

Ai vrea să nu mai fii în atenţia publicului?

Aş vrea să produc filme. Ar fi atât de plăcut să mă duc la muncă şi să nu mai fiu nevoit să trec pe la departamentul de costume sau pe la machiaj. Să stau în spatele monitorului şi să nu am responsabilitatea unui regizor.

Ai spus recent că s-ar putea să mori înainte de 30 de ani. Despre ce era vorba?

Vorbeam despre posibilitatea ca norocul să mi se epuizeze. Când dădeam interviuri pentru „Harry Potter”, mă gândeam: „Nu vreau ca ăsta să fie tot norocul meu.” Aşa că acum, fiind teribil de norocos, mă întreb dacă nu aş putea suferi vreo pedeapsă dată de univers şi să mor înainte de a împlini 30 de ani. Îmi place să cred în soartă, aşa că nu aş fi responsabil pentru nimic!

Lucrezi cu animale în „Apă pentru elefanţi”. Cum e?

Aproape în fiecare zi lucrez cu un animal exotic; sunt scene în care dirijez bivoli şi elefanţi să intre în cuşti. E nebunie curată, ca atunci când am fost muşcat de braţ de un leu fără dinţi. Mi s-a zis: „E OK, face asta tot timpul.” Şi eu am spus: „Ăăă... OK...” Dar au trebuit să-l facă să mă muşte mai tare, fiindcă era atât de blând şi doar îmi lingea braţul.

E adevărat că vei interpreta rolul lui Kurt Cobain în filmul despre formaţia Nirvana?

Uneori apar astfel de zvonuri. Iubesc formaţia Nirvana, dar îi iubesc puţin cam mult – aş fi în dificultate s-o fac. Şi apar toate aceste comentarii, ca cele ale lui Courtney Love, care spune „Ce naiba! Nu se potriveşte deloc cu personajul” şi eu zic „La naiba, am spus <<nu>>, deşteapto!” Nici măcar nu mi s-a oferit. Se pare că sunt prea înalt şi nu pot cânta ca el, nu semăn cu el! E ridicol.

ŞTIAŢI CĂ?

Rob l-a angajat pe antrenorul lui Lady Gaga pentru a ajunge în formă pentru film. Noi tot nu credem că e la fel de musculos ca Taylor, dar a căpătat o adorabilă “faţă de poker” (Poker Face).

sursa: robertpattisnon-romania.webs.com
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Dum Aug 15, 2010 9:20 am

twilight in top zece filme cu vampiri:

gsiti videoul aici(nu pot sa il pun):
http://www.robert-pattinson.co.uk/2010/08/14/twilight-top-ten-movies-with-a-bite/


Peter Facinelli vorbeste despre eclipse si despre rob:




Inceperea filmariler pentru Unbound Captivies(Robert PattisonHugh Jackman si Rachel Weiz), este programata in Decembrie 2010.



Un video mai lung cu rob cantand "songs from a room":




si pentru cine nu stie premiile castigate de rob de la TCA:


- Choice Movie Actor: Drama – Robert Pattinson, “Remember Me”

- Choice Summer Movie Star: Male – Robert Pattinson, “The Twilight Saga: Eclipse”

- Choice Movie: Liplock – Robert Pattinson and Kristen Stewart, “The Twilight Saga: New Moon”

- Choice Movie: Chemistry – Kristen Stewart and Robert Pattinson, “The Twilight Saga: New Moon”

- Choice Movie: Fantasy – “The Twilight Saga: New Moon”

- Choice Summer Movie – “The Twilight Saga: Eclipse”

- Most Fanatic Fans – “Twilight” Cast



sursa: robert-pattinson.co.uk
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Dum Aug 15, 2010 11:05 am

deci am gasit un articol pe un site:))Smile)

link: http://www.robsessedpattinson.com/2010/08/robert-pattinson-shops-at-kitson.html

si acum sa va traduc dialogul:


Robert Pattinson Malibu_051

rob:"wow acel film a fost grozav"
Robert Pattinson Malibu_052

rob"oh..fani in dreapta.."
Robert Pattinson Malibu_050

rob:"ei au o bomba!oh nu, e o punga..."
Robert Pattinson Malibu_049

rob"ce avem aici doamnelor?" fanele: "un cadou intr-o punga Kitson"
Robert Pattinson Malibu_053

rob:"kitson asa e?arat eu ca un cumparator Kitson?vezi jacheta mea?am cumparat asta de la Armata Salvarii.si am acesti pantofi din 2009."
Robert Pattinson Malibu_054

steph:"rob,fi dragut..poate nu inteleg gluma ta britanica"
Robert Pattinson Malibu_064

rob:"cine glumeste?..dar ai dreptate, steph!ca intotdeauna.haha...multumesc fetelor!"
Robert Pattinson Malibu_062


stph:"pe aici rob" rob:"oh"
Robert Pattinson Malibu_066


mie mi se pare funny:))Smile)lol sursa este linkul.
oo si daca va intrebati cine este de fapt femeia aceea blonda este mama lui..clare pattinson. si rob tocmai fusese cu ea sa vada salt(noul film al lui angelina jolie Laughing )
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Lun Aug 16, 2010 4:18 am

poza noua in care apara raob si kristen in montreal:

Robert Pattinson 2nhg3so

sursa: https://twilighthn.forumtwilight.com/actori-f8/kristen-stewart-t19-30.htm
ms roxana.
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  tia.vampire Lun Aug 16, 2010 4:43 am

poze noi cu Rob de la WFE I love you I love you :

Robert Pattinson Contactsheet-speakeasy-e1281941041344

Robert Pattinson Speakeasy1

Robert Pattinson Speakeasy3

Robert Pattinson Speakeasy4

Robert Pattinson Speakeasy6

Robert Pattinson IMG_0328

Robert Pattinson IMG_0329

Robert Pattinson IMG_0330

Robert Pattinson IMG_0332

Robert Pattinson IMG_0331

Robert Pattinson Ensemble

p.s:prima poza(colajul) nu sa vede toata...link: https://2img.net/h/i581.photobucket.com/albums/ss259/RobsessedBLOG/Water%20for%20Elephants/contactsheet-speakeasy-e1281941041344.jpg

sursa: robsessedpattinson.com


Ultima editare efectuata de catre tia.vampire in Lun Aug 16, 2010 9:23 am, editata de 1 ori
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Robert Pattinson Empty Re: Robert Pattinson

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum