Twilight Hot Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New Moon - Luna noua

4 participanți

In jos

New Moon - Luna noua Empty New Moon - Luna noua

Mesaj  Lenoir Vin Aug 13, 2010 6:03 am

Protagonista Bella Swan implineste optsprezece ani, iar Alice si Edward ,vampirul pe care il iubeste ii pregatesc o petrecere surpriza. La acesta petrecere are loc insa cel mai mare cosmar a lui Edward: in timp ce Bella deschide un cadou se taie in hartie, iar tanarul vampir Jasper nu isi poate stapani instinctele si o ataca. Edward o salveaza impingand-o din calea lui Jasper, dar acesta cade pe o masa de sticla unde se raneste mai rau, iar Carlise se vede nevoit sa ii coasa ranile. Dupa acesta intamplare Edward vrea sa o protejeze pe Bella, asa ca pleaca din orasul Forks impreuna cu toata familia lui gandindu-se ca iubita lui va putea trece peste iubirea care o purta pentru el. La aflarea vestii Bella este distrusa si intra intr-o depresie severa,avand serioase probleme de comportament la scoala si in relatia ei cu Charlie. La patru luni de la plecarea lui Edward isi gaseste in sfarsit linistea langa Jacob Black, un prieten de familie. Insa acesta ascunde la randul lui un secret la fel de mare ca al familiei Cullen. Bella se gandeste in continuare la Edward si cauta noi metode pentru a-l putea simti mai aproape. Ea descopera ca de cate ori isi risca viata ea putea sa ii auda vocea. La un moment dat Bella va fi pusa in situatia sa il salveze pe Edward.
New Moon - Luna noua 28wl5w0
Lenoir
Lenoir
Admin
Admin

Mesaje : 64
Data de inscriere : 13/08/2010

https://twilighthn.forumtwilight.com

Sus In jos

New Moon - Luna noua Empty Re: New Moon - Luna noua

Mesaj  **Roxana** Vin Aug 13, 2010 6:21 am

desi multora nu prea le-a placut filmul,mie mi-a placut mult chiar foarte mult...actiunea a fost intensa,sau cel putin asa am vazut-o eu...e un film important deoarece aici bella isi da si mai tare seama cat de puternie sunt sentimentele ei pentru edward dar isi sa seama ca totusi simte si ceva pentru jacob...e un fel de tranzitie spre celelalte filme
**Roxana**
**Roxana**
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 363
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 29
Localizare : Buhusi

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000000357460

Sus In jos

New Moon - Luna noua Empty Re: New Moon - Luna noua

Mesaj  alissu Vin Aug 13, 2010 11:59 am

mda pot sa zic ca fac parte dintre aceea pe care filmul i-a dezamagit... sincer ma asteptam la altceva...daca in eclipsa multe scene erau exact ecranizarea a ceea ce mi-am imaginat cand am citit cartea si actiunea s-a scurs frumos in new moon parca au fost rupte si lipire urat cu un lipici prost care se vede pe margini si care mai strica si colajul ...
parerea mea:))
alissu
alissu
Vampir ratacit
Vampir ratacit

Mesaje : 97
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

New Moon - Luna noua Empty Re: New Moon - Luna noua

Mesaj  tia.vampire Sam Aug 14, 2010 5:31 am

sunt de acord cu alissu..cam prost facut filmul.dar nu prea vedeam printre lacrimi asa ca..Smile)totusi am trait fimliul prin bella ff bine..ma durea si pe mine si plangeam mult..cand zicea edward intram intr-o mica panica si cand s-au despartit imi venea si mie sa alerg dupa el...chiar daca asta era imposibil si stima ca se intoarce..dar..na pale
tia.vampire
tia.vampire
Membru Cullen
Membru Cullen

Mesaje : 227
Data de inscriere : 13/08/2010
Varsta : 28
Localizare : bucuresti

Sus In jos

New Moon - Luna noua Empty Re: New Moon - Luna noua

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum